Premiera „Down the road. Zespół w trasie” już w najbliższą niedzielę

zdjecie do podglądu
Plakat promujący program „Down the road. Zespół w trasie”. - sześć osób z zespołem Downa i dziennikarz Przemek Kossakowski

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę o 22:05 TTV rozpocznie emitowanie nowego programu Przemysława Kossakowskiego „Down the road. Zespół w trasie”. Bohaterami programu będą osoby z zespołem Downa.

Dominika i Michał - dwoje z sześciu bohaterów przyszłego show brali udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeprowadzili oni szczerą rozmowę z Jurkiem Owsiakiem mówiąc bez tabu o problemie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością.

Down the road. Zespół w trasie” to nasza rodzima wersja belgijskiego programu „Down the road”, który jest emitowany również w Holandii.

W polskim show bierze udział szóstka młodych osób z zespołem Downa, które wraz z dziennikarzem Przemysławem Kossakowskim podróżują po sześciu krajach.

Bohaterowie audycji będą stawiać czoła stereotypom, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki.

Jesteśmy drugim krajem, które odważył się na taki program. Jego najważniejszym celem i misją jest to, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć, bo „Down the road” to jest podróż wbrew i na przekór ograniczeniom.

Komentarze