Stutysięczna czapka pojechała do Afganistanu

zdjecie do podglądu
Zdjęcie starsze kobiety dziergające czapki z wełny

Na początku lutego 2020 r. w poznańskiej siedzibie Fundacji „Redemptoris Missio” przygotowano do dla mieszkańców Afganistanu transport humanitarny, zawierający ciepłe ubrania, przybory szkolne, buty, maskotki oraz 10 tysięcy ręcznie robionych czapek i szalików.

Przedmioty te przeznaczone są głównie dla afgańskich dzieci. Większość z nich to uchodźcy, którzy uciekli ze swoich domów w obawie przed atakami talibów. Dzieci te, wraz z bliskimi mieszkają w prowizorycznych namiotach i cierpią z powodu panujących tam zimą bardzo niskich temperatur. O sytuacji tych ludzi poinformowali Fundację polscy żołnierze, pełniący misję stabilizacyjną w Afganistanie. Od mniej więcej jedenastu lat polskie wojsko zawozi do tego kraju pomoc humanitarną z Fundacji „Redemptoris Missio”.

1 lutego 2020 r. uroczystego pakowania stutysięcznej czapki dokonała Siostra Cecylia Śmiech, która jest pomysłodawczynią Klubów Włóczkersów i dziergania czapek dla dzieci w Afganistanie. Chęć niesienia pomocy u osób działających w Klubach Włóczkersów nie gaśnie i będą dziergać dalej. Do wykonania na drutach czapeczek, potrzebna jest wełna. Dlatego też Fundacja „Redemptoris Missio”, apeluje do wszystkich, którzy mają w domu niepotrzebne szpulki z wełną i włóczką, by przekazali je, w szczytnym celu Klubom Włóczkersów.

Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.

Komentarze