Krakowskie Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

zdjecie do podglądu
Zdjęcie wejścia do krakowskiego Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu

Do Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, w Krakowie przy ulicy Odrzańskiej 13, przyjeżdżają osoby z całej Polski.

Osoby po amputacjach i niepełnosprawne ruchowo, od końca roku 2018 mogą korzystać z kompleksowej pomocy, udzielanej przez zatrudnionych w Centrum specjalistów. Zespół fizjoterapeutów krakowskiego ośrodka rehabilitacyjnego przygotował dedykowany osobom z niepełnosprawnościami program terapeutyczno-treningowy. Ma on pomagać osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi pokonać ograniczenia - zarówno te fizyczne, jak i te psychiczne. Dzięki terapii prowadzonej w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu pacjenci z całej Polski wracają do sprawności po przebytych wypadkach i chorobach.

Z pomocy zespołu specjalistów i ekspertów korzystają m.in. podopieczni Fundacji Poland Business Run. Dzięki intensywnym tygodniowym turnusom rehabilitacyjnym wzmacniają mięśnie, wstają z wózków i uczą się chodzić przy pomocy protez, bez kul. Często osoby, które od lat nie zrobiły kroku, z krakowskiego Centrum wychodzą o własnych siłach. W placówce tej osoby po amputacjach mogą korzystać z urządzenia do treningu funkcjonalnego Keiser, systemu asekuracji pacjentów Balancer, ergometru eliptycznego i platformy balansowej, która pomaga w analizie równowagi i chodu. Dzięki tym urządzeniom precyzyjnie diagnozuje się nabyte przez lata błędy w poruszaniu się o protezie. Pacjenci podejmują skuteczny proces reedukacji chodu. Interaktywne funkcje zakupionego przez Centrum sprzętu sprawiają, że niektóre ćwiczenia przypominają gry komputerowe i wykonywane są chętniej, zwłaszcza przez dzieci.

17 lutego 2020 r. znajdujące się w stolicy Małopolski Centrum planuje dzień otwarty. Wszystkie zajęcia i zabiegi dostępne w ofercie placówki w tym dniu objęte będą rabatem 50%. Na zajęcia i zabiegi obowiązują zapisy telefoniczne: 609 915 005.

Strona krakowskiej placówki dostępna jest tutaj.

Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.

Komentarze