75 obrady KDO przeszły do historii

zdjecie do podglądu
Logo poznania

W czwartek, 6 lutego 2020 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17 odbyło się 75 posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Ze względu na nieobecność przewodniczącego KDO, Marcina Halickiego, obrady prowadziła Dorota Potejko, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkanie otworzyła prezentacja Tadeusza Mirskiego ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Prelegent przedstawił działanie Inkubatora Innowacji Społecznych „Generator Dostępności", o którym pisaliśmy tutaj. Na posiedzenie KDO nie dotarł Paweł Kubalski, który miał zaprezentować profil działalności Radia Bezpieczna Podróż.

Posiedzenie zakończyły wolne wnioski i głosy. Głos zabrała Przedstawicielka Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki”, która opowiedziała o mającej w zeszłym tygodniu miejsce Białej Sobocie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym. Mimo promocji tego wydarzenia w mediach społecznościowych niewielu Wielkopolan skorzystało z możliwości darmowych konsultacji onkologicznych. Jest to zastanawiające, ze względu na to, że umieralność ze względu na choroby nowotworowe z roku na rok wzrasta. Lucyna Kaczmarkiewicz z Bramy Poznania opowiedziała o wydarzeniu, o którym pisaliśmy tutaj. Zaprosiła również osoby z dysfunkcjami wzroku na oprowadzenie po Bramie Poznania, o którym również pisaliśmy w artykule dostępnym tutaj.

Termin następnego posiedzenia KDO ustalono na 5 marca 2020 r.

Komentarze