Przejdź do treści

#Prawdziwi Ludzie

Co czwarta osoba w ciągu roku doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym. Kłopoty te mogą dotyczyć wielu różnych stanów: od przejściowych i bardzo słabo odczuwalnych zaburzeń emocjonalnych aż po problemy ograniczające zdolność radzenia sobie z życiem codziennym.

 

W ramach kampanii #Prawdziwi Ludzie prowadzonej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu podjęta została problematyka profilaktyki zdrowia psychicznego. Treści w niej zawarte przekonują, że dbanie o stan psyche jest równie ważne jak dbanie o stan naszego ciała. Gdy tylko odczuwamy jakiś ból lub dolegliwość fizyczną to niemal od razu szukamy sposobu, by jej zaradzić. Kiedy zaś czujemy się czymś przygnębieni lub zestresowani, to zwykliśmy uważać, że jest to nieodłączna część życia i robimy niewiele by sobie z tym poradzić. Nie jest to dla nas korzystne, dlatego też Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej prowadzi wspomnianą kampanię informacyjno-edukacyjną. W jej ramach przygotowano szereg inicjatyw służących propagowaniu postaw prozdrowotnych w obszarze związanych ze zdrowiem psychicznym. Wśród nich znalazły się:

– opracowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc” informator dotyczący zdrowia psychicznego zatytułowany „Kryzysownik”. Można go pobrać tutaj.

spot internetowy kampanii z udziałem Katarzyny Bujakiewicz. Spot można obejrzeć tutaj.

– III Forum Zdrowia Psychicznego, które odbędzie się 15 października 2020 r. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Prawdzie Rozmowy – cykl wywiadów ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego, o których więcej informacji można znaleźć tutaj.

serię webinarów psychoedukacyjnych dedykowanych rodzicom i nauczycielom, o których więcej informacji można znaleźć tutaj.

– kampanię outdoorową, która rozpocznie się w listopadzie. W wielkopolskich miastach będzie można oglądać billboardy zachęcające do korzystania z materiałów przygotowanych w trakcie kampanii. Plakaty te pojawią się między innymi w: Kaliszu, Koninie, Kole, Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie, Turku, Lesznie, Gostyniu i Pleszewie.

Koordynatorką kampanii na rzecz zdrowia psychicznego jest Anna Giżycka. Można się z nią kontaktować za pomocą numeru telefonu: 61 8584524 lub adresu poczty e-mail: anna.gizycka@rops.poznan.pl.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.