Przejdź do treści

Sukcesy poznaniaków w „Prometeus Cup”

Logo Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Poznań

Niedawno odbyła się jubileuszowa 10 edycja Międzynarodowego Pucharu Bocci „Prometeus Cup”.

Rozgrywki miały miejsce w Konopiskach, a zorganizowane one zostały przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”. Poznań również miał swoich reprezentantów wśród Polaków, a prócz nich pojawili się zawodnicy Chorwacji, Czech oraz Włoch.

Wychowankowie trenera Mieczysława Nowaka z Wielkopolski spisali się wyśmienicie.

– W rozgrywkach drużynowych BC1/2 pierwsze miejsce zajął zespół w składzie – Kinga Koza i Marta Wieczorek (START Poznań) wraz z Konradem Lipowskim (START Warszawa) W rozgrywkach indywidualnych BC1 drugie miejsce zajęła Kinga Koza. Leszek Lorens z asystentką Jolantą Lorens (w parze z Matteo Murani z Włoch) zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach BC3 par.

Oczywiście cała poznańska reprezentacja startowała także w pierwszym turnieju Polskiej Ligii Bocci – czytamy na stronie Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START Poznań.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Redakcja realizuje zadanie Portal PION.PL – działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020