Fundusz Leczniczy

zdjecie do podglądu
Logo Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik prowadzi zbiórkę środków pieniężnych na Fundusz Leczniczy.

 

Choroba psa przewodnika osoby z dysfunkcją narządu wzroku, to dla niej nie tylko strach przed utratą ukochanego czworonoga. To również obawa o ograniczenie mobilności. Jest to również niestety także nagły i duży wydatek w przypadku konieczności leczenia. Osoby niewidome nie zawsze jest stać na niezbędną kurację dla ich psów przewodników.

W ostatnich latach podopieczni Fundacji Labrador Pies Przewodnik spotkali się między innymi z takimi problemami swoich psów przewodników:

-  konieczność operacyjnego leczenia zerwanego więzadła krzyżowego  - koszt 3000 zł
- perforacja guza śledziony, przy której konieczne było wykonanie zabiegu i leczenia pooperacyjnego -  koszt 3000 zł
- liczne zabiegi ortopedyczne, których koszt wahał się od 1000 do 1800 zł.
Podopieczni Fundacji zawsze udzielają pomocy swoim psom. Fundacja Labrador Pies Przewodnik chce udzielić im wsparcia poprzez utworzenie specjalnego Funduszu Leczniczego na niespodziewane wydatki. Mogą one uratować życie niejednemu psu przewodnikowi.
Inicjatywę tę można wesprzeć dowolną kwotą, którą można wpłacić za pośrednictwem zbiórki dostępnej
tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze