Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator”

zdjecie do podglądu
Plakat promujący Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator”

W dniach od 3 do 9 października 2020 r. w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych „Animator”.

 

W tym roku odbędzie się trzynasta edycja wydarzenia. Jest to największa tego typu impreza w naszym kraju. Podczas każdej z dotychczasowych odsłon festiwalu prezentowanych było około 300 filmów z całego świata. Organizowane są pokazy retrospektywne, przeglądy filmów animowanych na dany temat i premiery. Prezentowane są również dzieła pionierów animacji. Filmy podczas tegorocznej edycji wydarzenia prezentowane będą online i w poznańskim Kinie Muza.

W tym roku, dzięki współpracy organizatorów Festiwalu - Miasta Poznań i Estrady Poznańskiej z poznańską Fundacją Inicjatyw Społecznych Mili Ludzie podczas wydarzenia część filmów zostanie zaprezentowana publiczności z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

Z programem wydarzenia można zapoznać się tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze