Wystawa prac Piotra Bartoszewskiego w Galerii Tak

zdjecie do podglądu
Plakat promujący wystawę prac Piotra Bartoszewskiego w Galerii Tak

W dniach od 1 do 9 października 2020 r. Galeria Tak przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu zaprasza na wystawę prac Piotra Bartoszewskiego.

 

Prace Piotra Bartoszewskiego, które będą prezentowane podczas indywidualnej wystawy w Galerii Tak powstawały w latach 2018 – 2020 podczas spotkań warsztatowych w ramach projektu arteterapeutycznego zatytułowanego „Tu uzyskasz pomoc 4,5”. Artysta kontynuuje w nich swe doświadczenia malarskie wkraczając na nową drogę poszukiwań. Powstałe w tym czasie dzieła sztuki był wynikiem własnych wyborów artysty dotyczących tematu oraz sposobu malowania. Malarzami, z dzieł których Bartoszewski czerpie inspiracje są Paul Gaugin i Vincent van Gogh. Twórca ten z dużym zainteresowaniem przygląda się również i czerpie zachętę do malowania z dzieł powstałych w różnych stylach, epokach i regionach kulturowych. Malarz często podejmuje tematy codzienne, a na jego obrazach pojawiają się dom i ogród - miejsca do których twórca ten przywiązuje szczególną wagę.

Piotr Bartoszewski w swych obrazach i rysunkach podąża za potrzebą ukazywania świata takim, jakim go odczuwa.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze