Nowy rekord świata Śliwińskiej - zawodniczka przebiła samą siebie

zdjecie do podglądu
Na zdjęciu Renata Śliwińska i pozostałe zawodniczki podczas zawodów w Słubicach

Padł nowy rekord świata w pchnięciu kulą w kategorii F-40. Ustanowiła go Renata Śliwińska podczas Mityngu Wakacyjnego w Słubicach.

 

Wspomniany Mityng to jednocześnie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Lekkiej Atletyce. Renata Śliwińska pobiła samą siebie z przeszłości wynikiem 9,05 m, poprawiając swój poprzedni rezultat aż o 35 cm.

Tym samym reprezentująca START Gorzów Śliwińska osiągnęła najlepszy światowy rezultat. Jak czytamy na portalu www.iloveslubice.pl bardzo wielu zainteresowanych wzięło udział w zawodach:

Tak bardzo dobra frekwencja pokazała, że lekkoatleci po miesiącach posuchy wydarzeń lekkoatletycznych są bardzo spragnieni startów i rywalizacji ze swoimi rywalkami i rywalami z bieżni, skoczni i różnego rodzaju rzutni. Był to też doskonały sprawdzian po często ciężko przepracowanej przerwie jesienno-zimowej. Jak się okazało po wielu wynikach sprawdzenie to wypadło w bardzo wielu przypadkach bardzo dobrze. Niejako wisienką na tym lekkoatletycznym torcie był rekord świata Renaty Śliwińskiej, jej trener Zbigniew Lewkowicz jest dumny ze swej podopiecznej, gdyż poprzedni rekord również tej samej zawodniczki wynosił 8,70. Te niby niewielkie 35 cm jest jednak bardzo dobrym wynikiem pokazującym, że ciężki trening dał efekt” – można dowiedzieć się z informacji zamieszczonej na stronie.

To bardzo pozytywne, że osoby niepełnosprawne uciekają w sport i osiągają sukcesy, tym samym pokazując, że wysiłek fizyczny łączy i jest przeznaczony dla wszystkich, dodając energii i pozwalając bardziej uwierzyć w swoje możliwości.

Opracowano w oparciu o tekst dostępny tutaj.

Komentarze