Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla Osób Niepełnosprawnych

zdjecie do podglądu
Zdjęcie, niepełnosprawna reprezentantka Polski w tenisie stołowym w odbija piłkę w trakcie meczu

W mającym swą siedzibę we Wrocławiu Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących może powstać pierwsza w Polsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla Osób z Niepełnosprawnościami.

Pomoc w utworzeniu placówki zadeklarowała przedwczoraj podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska, Minister Sportu, Danuta Dmowska Andrzejuk. Minister cytowana przez stronę Fundacji MIR mówiła: „Deklaruję pomoc Ministerstwa w tym zakresie. Zachęcam do skorzystania z niej przy tworzeniu planów szkoleniowych dla sportowców. Sport jest jeden, wymaga wielu godzin treningów, ciężkiej pracy i  poświęceń bez względu na to czy jest się osobą pełnosprawną czy nie. Dlatego wspieramy sport osób z niepełnosprawnościami. Z niecierpliwością oczekuję na utworzenie tutaj we Wrocławiu Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla osób z niepełnosprawnościami”.

W Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym numer 13 na co dzień uczą się dzieci niewidome i słabowidzące z terenu całego Dolnego Śląska. Jest to jedyna tego typu placówka w regionie. Ośrodek kształci dzieci w kompleksowy sposób. W jego ramach działa szkoła podstawowa, liceum, technikum, szkoły branżowe, szkoła policealna, a także Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Placówka ma bardzo dobrze przygotowaną bazę sportową. Dzięki niej jej podopieczni mogą doskonalić i rozwijać umiejętności w różnych dyscyplinach sportu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze