Spacer w egzoszkielecie

zdjecie do podglądu
Logo Stowarzyszenia Jedna Chwila

Jak informuje na swojej stronie Stowarzyszenie Jedna Chwila z Murowanej Gośliny, dzisiaj, 7 maja, Krzysztof Stern - Prezes Stowarzyszenia i Dawid Lis, nieprzerwanie, przez 8 godzin, będą chodzić w egzoszkielecie.

Chcą zebrać pieniądze dla 50 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, potrzebne na 14 dniową sesje rehabilitacyjną za pomocą egzoszkieletu.

Koszt 14 dniowej sesji dla jednej osoby wynosi tylko, albo aż 1800 zł.

Wszyscy doskonale wiemy, że czas pandemii Covid19 to okres trudny dla każdego. W szczególnym stopniu odczuwają to ludzi z niepełnosprawnością, którym ze względów bezpieczeństwa odebrano możliwość rehabilitacji. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że przewlekłe schorzenia takie jak: udar, zanik mięśni, stwardnienie rozsiane wymagają stałej pomocy fizjoterapeutów.

W mediach codziennie słyszymy, że świat się zatrzymał. Niepełnosprawni ze Stowarzyszenie Jedna Chwila z prawdziwa troską i bólem obserwują, jak nieodwracalny jest proces zaniedbania, a co za tym idzie cofania się w rozwoju sprawności fizycznej osób z niepełnosprawnością spowodowany brakiem rehabilitacji.

Postanowili więc wziąć sprawę w swoje ręce, a właściwie nogi i pomaszerować w egzoszkielecie.

Na przełomie roku 2019/2020, Stowarzyszenie zorganizowało dwa tygodnie darmowych sesji rehabilitacji przy użyciu egzoszkieletu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób niepełnosprawnych.

Egzoszkielet pozwala pracować nad układem kostnym, który przenosząc obciążenia osiowe sprawia, że kości są mocniejsze, poprzez zwiększenie ukrwienia poprawia pracę mięśni, umożliwiając pionizację poprawią funkcję układu pokarmowego, oddechowego i wydalniczego.

Gdy minie pandemia, chcieliby zorganizować dwutygodniową sesję rehabilitacji na egzoszkielecie dla 50 osób, które nie są w stanie pokryć kosztów turnusu.

Sami jednak nie dadzą rady i potrzebują wsparcia. Stąd pomysł akcji.

Wierzę, że Wam się uda, a niepełnosprawni dzięki egzoszkieletowi, zrobią nie tylko jeden krok do przodu.

Razem z naszymi Czytelnikami trzymam kciuki, powodzenia!!!

Album zdjęć

Komentarze