Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje kolejny sprzęt do szpitali

zdjecie do podglądu
Logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy realizuje prace na rzecz powołanego Funduszu Interwencyjnego. Dzięki temu wsparcie otrzyma wiele placówek medycznych.

Zostaną tam przekazane niezbędne materiały i sprzęt ochronny, między innymi: 75 000 przyłbic ochronnych, 1 000 000 maseczek chirurgicznych oraz 2 500 masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych.

Wiadomo, że priorytetem będzie tutaj zdobycie najbardziej pilnych elementów ochronnych dla lekarzy, pielęgniarek czy ratowników. Maseczki, kombinezony ochronne, maski i przyłbice - to wszystko najczęściej pojawia się w komunikatach, które trafią do Fundacji z całej Polski, ze szpitali i stacji pogotowia, ale także z placówek opiekuńczych.

Fundacja zdecydowała o zakupie 75 000 przyłbic ochronnych, które zostaną rozdysponowane wśród zespołów ratownictwa medycznego. Będą one stopniowo rozdzielane.

Fundacja zdecydowała również, gdzie trafi 250 000 trójwarstwowych ochronnych maseczek chirurgicznych, które przekaże do 100 szpitali z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości. Fundacja złożyła zamówienie na kolejne 750 000 takich maseczek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod koniec kwietnia dostarczyła dla przykładu 2000 maseczek i 75 przyłbic do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu.

Działania są podejmowane i pozostaje tylko mieć nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nie będzie się pogarszać.

Komentarze