Wystawa prac Michała Gruszczyńskiego i Lidii Piskorskiej

zdjecie do podglądu
Zaproszenie na wystawę

W dniach od 20 lutego do 15 marca 2020 r. Warsztat Terapii Zajęciowej „Przylesie” i Palmiarnia Poznańska zapraszają na wystawę prac Michała Gruszczyńskiego i Lidii Piskorskiej.

Część ekspozycji zawierająca prace Michała Gruszczyńskiego jest zatytułowana „Ekspresja Radości Artysty”. Twórca każdego dnia zaraża wszystkich radosnym uśmiechem. Najważniejsza dla artysty jest interakcja z drugim człowiekiem, wysłuchanie Go i spędzenie z Nim czasu. Wystawa dzieł Michała Gruszczyńskiego pozwoli zwiedzającym poznać ceramikę. Jego prace wykonane zostały w glinie. Jest to materiał wymagający dużego zaangażowania i cierpliwości. Dzieła sztuki wykonane przez artystę to głównie biżuteria, korale wszelakiej długości i barwności, wyrażające ekspresję jego radości.

Na wystawie prezentowane są także prace Lidii Piskorskiej - część ekspozycji zawierająca dzieła jej autorstwa nosi tytuł „Nowe oblicze parasola nieoswojonego”. Malunki artystki są finałem pewnej historii, która zaczęła się na poznańskiej Cytadeli. Podczas spaceru oczom autorki ukazała się tablica z fotografiami i opisami gatunków owadów. Zainspirowana tym widokiem, Lidia Piskorska bardziej niż zazwyczaj przyglądała się małym stworzeniom w ich środowisku życia, co przerodziło się w chęć uwiecznienia owadów na parasolach. Ostateczny kształt prace artystki przybrały po wizycie na Wydziale Biologii UAM.

Wernisaż odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godzinie 10:00 w Palmiarni Poznańskiej przy ulicy Matejki 18 w Poznaniu.

Wystawę można oglądać w cenie biletów wstępu do Palmiarni Poznańskiej:

normalny: 12 zł

ulgowy: 8 zł

ulgowy: 4 zł w każdy wtorek dla osób w wieku 60+

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze