Kobiety, wieś i feminizm

zdjecie do podglądu
Plakat promujący spotkanie z cyklu Czytanki Feministyczne - „Kobiety, wieś i feminizm”

W czwartek, 13 lutego 2020 r. o godzinie 19:00 w Galerii „Tak”, przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanki Feministyczne” zatytułowane „Kobiety, wieś i feminizm”.

W trackie spotkania uczestnicy przyjrzą się doświadczeniom kobiet mieszkających lub pochodzących ze wsi. Podjęty zostanie namysł nad pojęciem wiejskości. Omówione zostaną związane z nim sposoby wykluczania, oceny, marginalizowania i braku widoczności. Przyglądając się tym zagadnieniom osoby uczestniczące w wydarzeniu będą rozmawiać o relacjach tych mechanizmów z feminizmem i potencjale emancypacyjnym wiejskich organizacji tworzonych przez kobiety.

Formuła spotkań polega na tym, że ich uczestnicy czytają zapowiedziany wcześniej tekst, przychodzą na spotkanie i rozmawiają. Dialog pozwala im na podzielenie się przemyśleniami, wrażeniami i doświadczeniami z lektury.

Na najbliższe wydarzenie z cyklu „Czytanki Feministyczne” należy przeczytać:

- tekst Moniki Borys „Rasa, klasa, płeć i wieś. Feministyczne epistemologie marginesu", do pobrania tutaj
- fragmenty książki Agnieszki Pajączkowskiej i Aleksandry Zbroi "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi”, do pobrania tutaj

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze