Konkurs Poznański Wolontariusz Roku został rozstrzygnięty

zdjecie do podglądu
Logo konkursu Poznański Wolontariusz Roku

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w piątek, 29 listopada w Sali Ziemi, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku.

Była to jubileuszowa edycja - konkurs został zorganizowany przez miasto Poznań już po raz dwudziesty. Jego główną ideą jest promowanie postaw działalności wolontariackiej, podejmowanej w 2019 roku na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 50 osób oraz organizacji. Kandydaci rywalizowali w sześciu podstawowych kategoriach.

Dodatkowo, po raz pierwszy została przyznana również Nagroda Mieszkańców. Blisko 5000 osób oddało swoje głosy za pomocą Internetu na stronie Miasta Poznania. Laureaci konkursu Poznański Wolontariusz Roku 2019 zostali wybrani przez Kapitułę Konkursową (sześć kategorii głównych) oraz mieszkańców Poznania.

Laureaci:

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat pracowniczy zostało Wolontariat Pracowniczy BMP i NIVEA

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat szkolny zostało Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat zespołowy została Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego - Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat młodzieżowy została Pani Wiktoria Jędroszkowiak.

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat senioralny została Pani Roma Cieślak.

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii wolontariat indywidualny został Pan Witold Horowski. Nagroda w kategorii indywidualnej od tego roku nosi imię doktor Wandy Błeńskiej.

Poznańskim Wolontariuszem Roku 2019 w kategorii Nagroda Mieszkańców została Pani Renata Jęchorek.

Podczas gali wręczono również Srebrną Pieczęć Miasta Poznania. To wyróżnienie otrzymał pan Konrad Kołbik. Nagroda przyznawana jest osobom prezentującym i podążającym za tradycyjnymi humanistycznymi wartościami, które w szczególny sposób zaistniały w świadomości poznaniaków.

Opracowano w oparciu o: http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/xx-edycja-konkursu-poznanski-wolontariusz-roku-rozstrzygnieta,140623.html

Komentarze