Nie widać

zdjecie do podglądu
Logo Centrum Praktyk Edukacyjnych

10 grudnia 2019 r. o godzinie 18:00 w Holu Wielkim Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy ulicy Święty Marcin 80/82 odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Nie Widać”.

Stwardnienie rozsiane to choroba, której u wielu osób nie widać, choć oni ją bardzo dobrze ją czują. Z czasem osoba chora się przyzwyczaja, choć nie zapomina o swej przypadłości. Na SM choruje się zwykle po cichu. Dla wielu osób u których zdiagnozowano stwardnienie rozsiane opowieść o trudach chorowania jest jak „coming out”. Niektórzy z nich przyznają się do SM ze wstydem - przecież są idealni, tacy mocni a po nich nic nie widać.

Na wystawie będzie można posłuchać i zobaczyć narracje o niewidoczności stwardnienia rozsianego. Dla części osób z SM jest to opowieść o pragnieniu by „nadal nie było po mnie widać”, dla innych jest to narracja o powrocie do niewidoczności.

Na wystawę zapraszają Centrum Praktyk Edukacyjnych i Centrum Kultury Zamek. Będzie ona dostępna dla zwiedzających od 10 grudnia 2019 r. do 12 stycznia 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze