Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Zlot Talentów”

zdjecie do podglądu
Plakat promujący ósmą edycję Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Zlot Talentów”

Finał ósmej edycji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Zlot Talentów” odbędzie się online.

Zmianę formuły wydarzenia wymusiła panująca w Polsce i na świecie pandemia koronawirsua. Wydarzenie będące podsumowaniem konkursu pierwotnie było zaplanowane na 23 października bieżącego roku w Mosinie. Ze względu na zbyt duże ryzyko związane z pandemią podjęto decyzję by finał Ósmego Powiatowego Zlotu Talentów zorganizować w Internecie. W tegorocznej edycji Przeglądu wzięli udział reprezentanci wszystkich placówek pomagających osobom z niepełnosprawnościami wspieranych przez powiat poznański oraz przedstawiciele innych ośrodków. Prac zgłoszonych do konkursu jest w tym roku naprawdę sporo, a w chwili obecnej ocenia je profesjonalne jury. Osoby biorące udział w „Zlocie Talentów” mogły pokazać swoje uzdolnienia w następujących rodzajach sztuki: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Efekty tych prac będzie można obejrzeć na dokumentującym Przegląd filmie. Wspomniany film będzie można obejrzeć na stronie internetowej Powiatu Poznańskiego. Zostanie również opublikowany specjalny kalendarz oraz zestaw widokówek prezentujących Ósmą edycję „Zlotu Talentów”.

Projekt, w wyniku którego odbywa się Przegląd finansowany jest z budżetu Powiatu Poznańskiego. Realizatorem zadania jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze