Nie przechodź obojętnie obok 17 milionów!

zdjecie do podglądu
Plakat promujący akcję grupy Baberki na Szosach

17 milionów osób to prawie połowa ludności naszego kraju - jest to również łączna liczba osób na naszej planecie żyjąca z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Ludzie dotknięci przez  Mózgowe Porażenie Dziecięce  mogą mieć problemy ze wzrokiem, słuchem lub poruszaniem się. Często są to osoby potrzebujące pomocy drugiej osoby w radzeniu  sobie z czynnościami życia codziennego. Są to ludzie którzy czują tak samo jak my i którzy również chcą być potrzebni.

Kampania #17Milionów ma przypominać o tym, że ludzie z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym są równoprawnymi członkami naszego świata.  Do akcji przyłączyła się grupa „Baberki na Szosach” złożona z kobiet jeżdżących na rowerach szosowych. W październiku „Baberki” spróbują pokonać 17 milionów metrów dla osób dotkniętych Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Swoją aktywnością chcą przekazać pozytywną energię i zebrać środki finansowe na dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Jeśli im się uda pokonać zamierzony dystans to Partner Strategiczny Wyzwania Sportowego - Firma Fujitsu przekaże pieniądze na działalność Kolorowego Ośrodka Edukacyjno-Terapeutycznego dla dzieci z niepełnosprawnościami.

„Baberki” jeżdżą przez cały październik i zbierają kilometry. Każdy z nas może pomóc. Wystarczy dołączyć do wyzywania na stornie kampanii #17milionów, pokonać dowolny dystans na rowerze, zapisać wynik w aplikacji Endomondo i opublikować go na Instagramie, Facebooku lub Twitterze z hasztagiem #17Milionów,  W dniu 24 października 2020 r. „Baberki” wyruszą w trasę  po to by wspólnie pokonać dystans około 100 km.  Start i metę wydarzenia zaplanowano na rynku Łódzkiej Manufaktury. Początek wydarzenia zaplanowano na  godzinę 10:00.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze