Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego - Poznań 2020

zdjecie do podglądu
Plakat promujący obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Jutro, 6 października 2020 r. przypada Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

 

Główne obchody tego święta w Stolicy Wielkopolski organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”. Tradycyjnie, jak co roku na płycie poznańskiego placu Wolności odbędą się dwa wydarzenia. Pierwsze z nich odbędzie się o godzinie 13:00. Będzie to Spotkanie Ludzi z Mocą. W trakcie spotkania elementem wyróżniającym uczestników wydarzenia będzie zielony element stroju. Najlepiej gdyby była to zielona wstążeczka. O godzinie 18:00 wszyscy Poznaniacy mogą czuć się zaproszeni z latarkami na plac Wolności po to by „Dać zielone światło Osobom z MPD".

Jutro zielonym światłem w geście solidarności z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym rozświetlą się:poznański Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej, centrum handlowe Avenida, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Estrada Poznańska i fontanna na placu Wolności.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze