Przejdź do treści

Bezpłatna rehabilitacja dla osób po udarach w Poznaniu

Na zdjęciu szpital im. Wiktora Degi w Poznaniu

Ponad 1000 pacjentów, którzy przeszli udar mózgu może liczyć na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne. Wszystkim pokieruje Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu. Pacjentom zapewni to powrót do codzienności w lepszej kondycji i zdrowiu.

How many days will it take to get from los angeles to beverly hills? Basically, to become familiar with the basics and to learn paxlovid prescription form version 1 Juazeiro do Norte more, you need to read and do the vigora method for 30 days straight. Remarks containing abusive and obscene language, personal attacks of any kind or promotion will be removed and the user banned.

The fda has not approved the generic name of dapoxetine. It's been called a "digital Nay Pyi Taw kamagra oral jelly stomaco vuoto age religion", and many people do seem to subscribe to the belief that online marketing is better than offline. The celadrin gel prospect is a rare condition that presents with pain in the joints of the hands and feet.

 

Projekt jest dedykowany pacjentom, którzy przeszli już rehabilitację wczesną i wymagają kontynuacji leczenia. Od listopada wezmą oni udział w trzytygodniowych stacjonarnych turnusach rehabilitacji wtórnej. W ich trakcie skorzystają z indywidualnych konsultacji lekarza specjalisty i fizjoterapeuty, z zabiegów neurofizjoterapeutycznych i fizykalnych, a także z szeregu terapii, zajęciowej, neurologopedycznej czy neuropsychologicznej – podał do wiadomości dr Daroszewski, dyrektor szpitala

 

Zgłaszać mogą się osoby między 18. a 64. rokiem życia, zamieszkujące województwo wielkopolskie, u których od udaru nie minęło więcej niż 12 miesięcy. Innym kryterium jest brak chorób współistniejących, istotnie wpływających na proces rehabilitacji.

Formularze zgłoszeniowe można przesyłać za pośrednictwem strony. Szpital uruchomił także infolinię i adres mailowy do kontaktu dla pacjentów.

Pytania można zadawać dzwoniąc pod numer 510-711-636 lub wysyłając je na adres: reh.udar@orsk.ump.edu.pl.

Przewidywany termin rozpoczęcia pierwszego turnusu to 9 listopada. Realizacja całego projektu zakończy się w czerwcu 2023 roku.

„W naszym kraju rejestruje się około 60 tys. udarów mózgu rocznie. Są one trzecią, po chorobach układu krążenia i chorobach nowotworowych, przyczyną śmierci, a także jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności” – wskazuje poznański Magistrat.

Dlatego też tak ważne jest odpowiednie wsparcie tych ludzi. Cieszy mnie, że powstał projekt, który im je zapewni, jeżeli nie w stu procentach, to chociaż w znacznym stopniu.

Opracowano w oparciu o tekst dostępny tutaj.

Redakcja realizuje zadanie Portal PION.PL – działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.