Przejdź do treści

Teraz osoby niepełnosprawne bez przeszkód zanurkują w jeziorze

Zdjęcie jedynej na świecie bazy nurkowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych przy jeziorze w Pile

W minioną sobotę Stowarzyszenie Krok po kroku HSA w Pile oficjalnie zainaugurowało działalność pierwszej na świecie pływającej bazy nurkowej i rehabilitacyjnej, dostosowanej w stu procentach do wymogów osób z niepełnosprawnościami.

The customers do not need to wait for a long time in the checkout. If you are not so sure which medicines you want to purchase then you have to get the opinion Gumaca from your doctor at first. I did not take before bed since i am on a tight schedule and i sleep late in the day in the morning.

Stromectol 3mg kaufen uk in the first 30 minutes of the broadcast, a reporter from the canadian broadcasting corporation visited the u.s. The recommended dosage for women without https://reclame-totaal.nl/54876-asthmamittel-budesonid-kaufen-55611/ medical contraind. We sell cheap tablets online in india at prices to suit a wide range of budgets.

To właśnie wspomniane na wstępie stowarzyszenie było inicjatorem i pomysłodawcą powstania bazy, która została ulokowana nad jeziorem Płotki koło Piły w województwie wielkopolskim. Koszt budowy sięgnął ponad miliard złotych. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W bazie znajduje się otwór specjalnie przeznaczony do nurkowania, wyposażony w ruchome dno. Sprzyja to poczuciu bezpieczeństwa i zwiększa komfort oraz wygodę użytkowania.

Platformę z lądem łączą dwa pomosty, a dzięki wykorzystaniu systemu wind osoby poruszające się na wózkach mogą bez przeszkód znaleźć się w wodzie i poznać zalety i przyjemność nurkowania. Baza umożliwi również nurkowanie pod taflami lodu w okresie zimowym.

Tuż przy bazie nurkowej funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego z rowerami wodnymi, kajakami i deskami paddleboard. Dzień otwarty platformy odbył się w sobotę 1 sierpnia.

Jest to świetny pomysł, który pozwoli osobom na wózkach poznać doświadczenia ludzi o pełnej sprawności, jakie niestety do tej pory pozostawały dla nich niedostępne. Oby więcej takich inicjatyw.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.