Znamy zwycięzcę turnieju tenisowego na wózkach

zdjecie do podglądu
Na zdjęciu Tadeusz Kruszelnicki – zwycięzca Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach

Między 9 a 12 lipca odbył się w Poznaniu Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach. Wygrał go Tadeusz Kruszelnicki. To już drugi tryumf tego zawodnika w stolicy Wielkopolski.

Podczas rozgrywki finałowej Kruszelnicki walczył o pierwsze miejsce z Kamilem Fabisiakiem. Gra toczyła się całe dwie godziny i rozstrzygnął ją wynik 2:1 (6:3, 4:6, 10:7)

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Turniej odbył się po raz szósty na kortach najstarszej w Polsce, bo działającej bez przerwy od 1914r. Sekcji Tenisowej Klubu Sportowego Warta Poznań.

Zawody mają także duże znaczenie psychologiczne, ponieważ pokazują osobom z dysfunkcjami jak wiele korzyści przynosi sport i że bycie na wózku niekoniecznie oznacza rezygnację z różnego rodzaju aktywności.

Turniej przełamuje wciąż krążące stereotypy na temat niepełnosprawności.

To bardzo ważne, by pokazywać tych ludzi, jako podejmujących wielorakie wyzwania, także te związane ze sportem i udowadniać, że aktywność fizyczna często idzie w parze z ambicją i walką, u wszystkich – pełnosprawnych czy też osób z pewnymi ograniczeniami.

 

Komentarze