Obrazy Wrażliwe

zdjecie do podglądu
Plakat promujący cykl spotkań „Obrazy Wrażliwe”

W dniach od 7 do 28 lipca 2020 r. pod hasłem „Awaria, znaczy działanie” na Dziedzińcu poznańskiego Centrum Kultury Zamek (Poznań, ulica Święty Marcin 80/82) odbędzie się letnia edycja spotkań z cyklu Obrazy Wrażliwe.

W lipcowe wieczory, wykorzystując kameralną przestrzeń Zamkowego Dziedzińca po raz kolejny mieszkańcy stolicy Wielkopolski zmienią się w reformatorów, rewolucjonistów i reperujących świat idealistów.

Wszystkie pokazy filmowe w ramach cyklu spotkań Obrazy Wrażliwe odbędą się z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Wszystkie mające miejsce podczas nich dyskusje tłumaczone będą na Polski Język Migowy.

Program cyklu spotkań:

▪ 7 lipca

g. 19 rozmowa Gej obywatel? Lesbijka obywatelka? Miasto, państwo, seksualność. Jasyk, Kluczyk, Konarzewska, Sulwiński, Lis, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki w kasie CK ZAMEK)
g. 21 120 uderzeń serca - pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami, bilety 5 zł (dostępne na stronie CK ZAMEK)

▪ 14 lipca

g. 19 Skóra. Witamy uchodźców. Spotkanie z Izą Klementowską, prowadzenie: Joanna B. Bednarek. Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki w kasie CK ZAMEK)

g. 21 Nędznicy - pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami, bilety 5 zł (dostępne na stronie CK ZAMEK)

▪ 21 lipca

g. 19 rozmowa Nigdy więcej! O potrzebie nowych narracji. Barabasz, Florkiewicz-Borkowska, Komasa, Nogaś

wstęp wolny (bezpłatne wejściówki w kasie CK ZAMEK)

g. 21 Sala samobójców: Hejter - pokaz z audiodeskrypcją i napisami, bilety 5 zł (dostępna na stronie CK ZAMEK)

▪ 28 lipca

g. 19 Najlepsze miasto świata. Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem, prowadzenie: Kuba Głaz. Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki w kasie CK ZAMEK)

g. 21 The Florida Project - pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami, bilety 5 zł (dostępna na stronie CK ZAMEK)

Organizator - Centrum Kultury Zamek osobom z dysfunkcjami narządu wzroku zapewnia asystę w poruszaniu się po swojej przestrzeni oraz w dotarciu do miejsca spotkań z jego najbliższego otoczenia. Osoba pracująca w Centrum będzie czekała przed wejściem na Dziedziniec Zamkowy pół godziny przed każdym z pokazów. Osoby potrzebujące wsparcia proszone są o zgłaszanie się za pomocą adresu e-mail: e.banaszek@ckzamek.pl.

Ponadto wszystkim osobom niepełnosprawnym na spotkania z cyklu „Obrazy Wrażliwe” będzie mogła towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje bezpłatna wejściówka.

Dokument określający zasady bezpieczeńśtwa sanitarnego w trakcie spotkań można znaleźć tutaj.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze