Komisja Dialogu Obywatelskiego w dobie koronawirusa

zdjecie do podglądu
Grafika KDO

To było nowe i ciekawe doświadczenie. Wczorajsze posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się on-line.

Pandemia koronawirusa wywróciła nam życie do góry nogami. Dotknęła wszystkich, organizacje pozarządowe też odczuwają jej skutki.

Czas spędzamy w domach na narodowej kwarantannie. Kto może pracuje zdalnie, a projekty, o ile to możliwe, realizowane są on-line. Cały czas większości towarzyszy jednak duży niepokój: o pracę, prawidłową realizację tegorocznych projektów, finansowe i merytoryczne działanie organizacji, itp.

Pomysł Macieja Halickiego - Przewodniczącego Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, aby w czwartek 7 maja, spotkać się online i porozmawiać o sytuacji organizacji pozarządowych w dobie pandemii i możliwości wsparcia ze strony jednostek samorządowych spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wiele organizacji wyraziło chęć wzięcia udziału w wirtualnym spotkaniu. Zamiast, jak zawsze, o 10:00 spotkać się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, przedstawiciele 18 organizacji pozarządowych, zameldowało się na platformie internetowej. Podczas tego nietypowego posiedzenia Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób nie mogło zabraknąć Pani Doroty Potejko - Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych i Pani Izy Leśniak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, dla której projekty nie mają tajemnic. W prosty i myślę, że zrozumiały dla wszystkich sposób wyjaśniła, na co szczególnie zwracać uwagę przy realizacji projektów w tych niełatwych czasach, w których przyszło nam żyć. Drugim dominującym tematem spotkania on-line była kwestia czynszów i opłat w czasach koronawirusa.

Ewa Kowańska ze Stowarzyszenia Na Tak poruszyła możliwość wykonywania testów dla pracowników wracających do pracy - szkoła, przedszkole, warsztaty terapii zajęciowej.

Wczorajsze posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych było inne - wymóg chwili, ale czy gorsze? Chyba nie, skoro umówiliśmy się na następne spotkanie 04 czerwca. W Urzędzie Miasta, czy on-line? Czas pokaże, ale spotkamy się na pewno.

Komentarze