Powstał poradnik w formie audiodeskrypcji na temat COVID-19

zdjecie do podglądu
Logo Biura tłumaczeń Lidex

Biuro tłumaczeń Lidex przygotowało pro bono film instruktażowy w formie audiodeskrypcji na temat podstawowych informacji związanych z koronawirusem.

Nagranie to stanowi poradnik ułatwiający osobom niewidomym (które mogą mieć problem z samodzielnym dotarciem do tego typu wskazówek), odnalezienie się w tej trudnej dla wielu ludzi sytuacji.

Dzięki niemu prostsze stanie się uzyskanie kompletu bazowych treści na temat COVID-19, a także zaleceń dotyczących postępowania w obecnych okolicznościach. Będą tam również odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnego stanu epidemiologicznego w kraju.

Zawartość nagrania opiera się na wiarygodnych informacjach podawanych między innymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w momencie tworzenia poradnika.

Nagranie można odsłuchać podzielone na siedem części lub w całości. Wyodrębnione zostały w nim takie bloki tematyczne, jak: czym jest COVID-19, sposoby transmisji, objawy, grupy ryzyka, zalecenia, pytania i odpowiedzi. Materiał można także pobrać i dowolnie rozpowszechniać, pod warunkiem umieszczenia w nim komunikatu informującego, że został on zrealizowany przez firmę Lidex.

Cały poradnik dostępny jest tutaj.

Komentarze