Zakupy dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

zdjecie do podglądu
Plakat promujący akcję zakupy dla seniorów

„Zakupy dla seniorów" to akcja skierowana do poznańskich seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ochrona osób starszych i niepełnosprawnych przed koniecznością wychodzenia z domów. Usługa dostarczenia podstawowych produktów codziennego użytku oraz leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych produktów, który pokrywa osoba zgłaszająca zapotrzebowanie na udział w akcji, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Seniorzy będą mogli zamawiać dostarczenie do swoich domów żywność i środki czystości w ilości niezbędnej do samodzielnego funkcjonowania osób starszych i ludzi z niepełnosprawnościami. Leki będą kupowane tylko na podstawie recept.

Z akcji „Zakupy dla seniorów" mogą korzystać wyłącznie ludzie w wieku powyżej 60 roku życia lub mieszkające z drugą, niepełnosprawną osobą, przewlekle chorą lub niesamodzielną. Z tej formy wsparcia skorzystać mogą także osoby z niepełnosprawnościami, które ukończyły 18 rok życia, mieszkają w Poznaniu i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe. Akcja zakłada udzielenie pomocy maksymalnie dwa razy w tygodniu dla każdego z jej beneficjentów.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Biuro Poznań Kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00, pod numerem telefonu: 61 646 33 44.

W trakcie rozmowy z pracownikiem Biura Poznań Kontakt trzeba podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Operator przekaże te dane koordynatorowi wolontariuszy. Osoba ta nawiąże kontakt telefoniczny z osobą objętą usługą i zapyta o jej potrzeby. Dzięki temu seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami będą mogły powiedzieć, jakich zakupów potrzebują i ustalić termin ich dostarczenia.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze