Aplikacja Alarm112

zdjecie do podglądu
Logo aplikacji Alarm112

Aplikacja Alram112 dla osób niesłyszących jest już dostępna.

Celem aplikacji jest umożliwienie osobom z dysfunkcjami narządu słuchy dokonywania zgłoszeń alarmowych bez konieczności używania komunikacji głosowej. Aplikację wybrano w konkursie zorganizowanym przez MSWiA oraz Polski Związek Głuchych.

W sytuacji zagrożenia życia osoba niesłysząca, pomimo tego, że potrzebuje pomocy, nie jest w stanie jej wezwać. Odpowiedzią na ten problem jest nowa aplikacja. Za jej pomocą użytkownicy mają możliwość wykonywania zgłoszeń alarmowych z terenu całej Polski w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Po uruchomieniu aplikacji, pojawiają się obrazki, które użytkownicy mogą wybrać do jakiej służby ratunkowej chcą dzwonić. Dzięki aplikacji mogą określić rodzaj zdarzenia, miejsce i jego lokalizację.

Zgłoszenie tworzone jest dzięki temu, że użytkownik wybiera właściwą kategorię zdarzeń alarmowych, które są następnie przekierowywane do policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Po pobraniu aplikacji Alarm112 ze sklepu google.play należy zaakceptować regulamin i politykę prywatności. Trzeba również podać imię, nazwisko, pesel, adres mailowy i numer telefonu.

Komentarze