Spacer śladem poznańskich Bambrów!

zdjecie do podglądu
Zdjęcie pomnika poznańskiej Bamberki

W sobotę, 11 stycznia 2020 r. o godzinie 11:00 sprzed Muzeum Etnograficznego przy ulicy Mostowej 7 w Poznaniu wyruszy spacer śladem poznańskich Bambrów!

Uczestnicy dowiedzą się kim byli Bambrzy, obecni w Poznaniu przez 300 lat. Czy byli to ludzie nieokrzesani, prymitywni, źle ubrani ? Czy też może społeczność poznańskich Bambrów tworzyły osoby pracowite, oszczędne (w dobrym znaczeniu tego słowa), zaradne i zapobiegliwe? Podczas wydarzenia będzie można prześledzić 300 letnią historię potomków osadników z Bambergu, którzy są ważną i jedyną w swoim rodzaju częścią historii stolicy Wielkopolski. W trackie spaceru jego uczestnicy pochylą się nad dziejami Bambrów, mieszkańców Poznania, którzy z jednej strony przyjęli obyczaje swojej nowej ojczyzny, ale z drugiej zachowali swoją odrębność.

Wydarzenie odbywa się w konwencji „free walking tour". Odbędzie się ono niezależnie od warunków pogodowych i liczby osób uczestniczących . Na zakończenie wycieczki będzie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze