Laureaci konkursu Otwarte Drzwi

zdjecie do podglądu
Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

27 listopada 2019 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił wyniki konkursu „Otwarte Drzwi” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone tematyce niepełnosprawności.

Konkurs „Otwarte drzwi” PFRON organizuje od 2003 roku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Nagrodę główną z zakresu rehabilitacji społecznej jury konkursowe przyznało Katarzynie Frączek za pracę „Zasoby oraz poczucie piętna i dyskryminacji osób chorujących psychicznie korzystających ze środowiskowych metod wsparcia". W dziedzinie rehabilitacji medycznej nagrodę otrzymała Aleksandra Bawolska-Piszczatowska za pracę magisterską „Rodzice dziecka zagrożonego niepełnosprawnością -(nie)obecność wsparcia". W kategorii rozwiązania technologiczne służące osobom z niepełnosprawnościami zwyciężyła Nadzya Avizhych za pracę na temat adaptacji geograficznego atlasu Białorusi dla osób słabowidzących i niewidomych.

Nagrodę otrzymał również Kamil Pietrowiak za najlepszą praca doktorską. Jej tytuł brzmi „Świat po omacku. Społeczne i kulturowe ramy relacji, praktyk i odczuć osób niewidomych".

Łączna suma przyznanych w konkursie nagród wyniosła 44 tys. zł.

Komentarze