Wyroby medyczne bardziej dostępne

zdjecie do podglądu
Logo Narodowego Funduszu Zdrowia

Od 1 stycznia 2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza nowy sposób realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Działający obecnie proces obsługi kart i wniosków na zaopatrzenie w wyroby medyczne wymaga wizyty pacjenta w placówce oddziału wojewódzkiego NFZ. Od stycznia procedura ulegnie znacznemu uproszczeniu. Pacjent już w trakcie wizyty u lekarza będzie mógł uzyskać potwierdzenie zlecenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tym dokumentem będzie mógł udać się do sklepu, realizującego zlecenia na wyroby medyczne.

Nowe rozwiązanie NFZ ma na celu poprawienie dostępności do wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, w szczególności dla pacjentów z małych miejscowości, skąd do placówek NFZ jest daleko. Pacjenci będą otrzymywać od razu zlecenie gotowe do zrealizowania.

Od 4 listopada do 31 grudnia 2019 r. wybrana grupa placówek na ternie całego kraju będzie realizować zlecenia na nowych zasadach. Na razie w naszym mieście jak dowiedzieliśmy się w biurze Prasowym Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział Wielkopolski realizacja zleceń możliwa jest w POFAM przy ulicy Lindego 6 w Poznaniu. Od grudnia w pilotażu będzie brało udział więcej placówek.

Komentarze