Kraków biega dla niepełnosprawnych

zdjecie do podglądu
Na zdjęciu nogi biegaczy w kolorowych butach sportowych - czerwonych, niebieskich i żółtych

Około 20 osób z niepełnosprawnością motoryczną otrzyma wsparcie dzięki środkom zebranym w charytatywnym biegu biznesowym Kraków Business Run. Zawodnicy wyzwania trasę pokonają na początku września. Fundusze zostaną zebrane na podstawie opłat startowych oraz zbiórki „Pomagam Bardziej”.

 

Tegoroczny bieg będzie miał formę sztafety, a do udziału w nim zgłosiło się  7,5 tys. osób. Biegacze utworzą pięcioosobowe zespoły, w których skład wejdą pracownicy krakowskich firm i instytucji. Z opłat startowych wpłaconych przez uczestników zebrano już sumę 494 tys. .

Do rozpoczęcia biegu będzie można włączyć się do zbiórki „Pomagam Bardziej”. Do tej pory  udało się zgromadzić kwotę prawie 6,5 tys. zł.

Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze powędrują do osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Pomoc dotrze do 22 osób, a nie trzech, jak na początku zakładano. Wszystko dzięki sporej sumie i wpłatom, które udało się już pozyskać.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiego wydarzenia - Poland Business Run. W tym roku odbędzie się jednocześnie w ośmiu miastach. Bieg zainicjowany został w stolicy Małopolski i to właśnie w tym mieście cieszy się on szczególną popularnością. Oprócz Krakowa odbędzie się także w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz Szczyrku.

Opracowano na podstawie:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/830927

Komentarze