8 medali dla Polaków w Nottwil

zdjecie do podglądu
Trzy złote medale zawieszone na kolorowych wstęgach - zielonej, żółtej, niebieskiej. Medale są ponumerowane - 1,2,3. Białe tło

Podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Nottwil imponująco sprawdziła się reprezentacja Polski, zdobywając aż 8 medali w tym 3 złote! Dało to biało-czerwonym pewne, 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa złota powędrowały do Faustyny Kotłowskiej.

Mistrzostwa świata w Nottwil miały miejsce w niedługim czasie od zakończenia World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy, podczas których nasi reprezentanci ustanowili trzy rekordy świata, a rywalizacja była pierwszym testem umiejętności przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Polsce, które mają odbyć się już w przyszłym roku. Na sportowe zmagania do Szwajcarii udała się 10-osobowa reprezentacja Polski.

Zawodniczka „START-u” Gorzów wspomniana już Faustyna Kotłowska aż dwukrotnie nie miała sobie równych, zajmując pierwsze miejsce na podium w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą, w której ustanowiła nowy rekord Europy.

Srebrny krążek w pchnięciu kulą natomiast zaciętą walką uzyskała Kornelia Adamczyk ze „START-u” Katowice.

W rywalizacji mężczyzn w tej samej dyscyplinie drugie miejsce przypadło Jakubowi Mirosławowi („START” Wrocław). Brąz zaś trafił do Łukasza Czarneckiego, który z Nottwil wróci z kompletem medali, a który zdobył też złoty krążek w rzucie oszczepem i srebrny w rzucie dyskiem.

Gratulujemy całej drużynie!

Opracowano na podstawie:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/831773

Komentarze