Przejdź do treści

21 medali wywalczyli niesłyszący pływacy!

19 sierpnia w Buenos Aires w Argentynie zakończyły się zawody pływackie osób niesłyszących. Wystartowali w nich także sportowcy z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt”.

Nasza Reprezentacja zajęła ostatecznie bardzo wysokie, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas 6. edycji Mistrzostw Świata Osób Niesłyszących Polskę reprezentowała trójka sportowców z Wrocławia: Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka oraz Kacper Nowicki. Spróbowali oni swoich sił w aż 12 konkurencjach, w których zdobyli dużo punktów.

• 200 m stylem zmiennym;
  • sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym.

Mężczyzna wywalczył w sumie 9 medali, w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Weronika Nowicka zdobyła w wodzie 4 krążki, z czego:

• w sztafecie kobiet 4×100 m stylem dowolnym – złoty;
  • w sztafecie kobiet 4×100 m stylem zmiennym – srebrny;
  • sztafecie kobiet 4×200 m stylem dowolnym – srebrny;
  • sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym – brązowy.

W Mistrzostwach Świata w Buenos Aires uczestniczył też Kacper Nowicki, który sprawdził się w:

• sztafecie mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym, zdobywając złoty medal;
  • sztafecie mężczyzn 4×100 m stylem zmiennym zdobywając srebrny medal;
  • sztafecie mężczyzn 4×100 m stylem dowolnym zdobywając srebrny medal;
  • w sztafecie mieszanej 4×100 m stylem dowolnym zdobywając brązowy medal.

W mediach społecznościowych Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” opublikowano wpis z rezultatami sportowców z Dolnego Śląska.

W rankingu Mistrzostw Świata Głuchych zajęli 5. lokatę przywożąc do Polski dosłownie worek medali, bo w sumie21 krążków! 3 złote; 12 srebrnych; 6 brązowych.

Ogromne gratulacje! Zwyczajnie brakuje słów, kiedy rozpiera duma! Czekamy na powrót do kraju.