Druga część warsztatów Rodzinnej Akademii Przedsiębiorczości

zdjecie do podglądu
Plakat promujący Rodzinną Akademię Przedsiębiorczości

Fundacja „W Spektrum Życia” realizuje projekt zatytułowany „Rodzinna Akademia Przedsiębiorczości - warsztaty tematyczne związane z pobudzeniem przedsiębiorczości osób w spektrum autyzmu “.

 

Przedsięwzięcie to finansowane jest przez Miasto Konin. Podczas zajęć poruszana jest problematyka usamodzielniania i aktywizacji zawodowej osób z ASD. Kolejne wydarzenie w ramach „Akademii” odbędzie się online, w dniu 28 listopada bieżącego roku w godzinach od 9:30 do 14:00. W programie zaplanowano między innymi wykład zatytułowany: „Akceptacja – Teraźniejszość - Uważność - Wolność zawodowa”, który wygłoszony zostanie przez Agnieszkę Haremską, Rzeczniczkę Osób z Autyzmem działającą przy poznańskiej Fundacji ProFuturo. W trakcie wykładu poruszone będą zagadnienia:
1. Praca jako droga do wolności.
2. Jak otworzyć system na zatrudnienie osób niepełnosprawnych.
3. Co umożliwia osobom ze spektrum autyzmu Projekt AsperIT realizowany między innymi przez Europejską Fundację Aktywizacji Społecznej.
Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać wykładu dr Anny Kostiukow zatytułowanego „Autyzm w medycynie” w ramach, którego omówione zostaną następujące zagadnienia:
1. Autyzm w klasyfikacjach medycznych.
2. Współczesne kierunki badań nad spektrum autyzmu.
3. Odżywianie osoby ze spektrum autyzmu w świetle obecnej wiedzy.

Zapisać się na bezpłatne warsztaty można poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego tutaj lub pisząc e-mail na adres: wspektrumzycia@gmail.com.  W tytule wiadomości e-mail należy wpisać „Warsztaty cz. II”. W treści maila trzeba podać: imię i nazwisko oraz numer telefonu.
Więcej informacji o warsztatach można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 502 032 873 i klikając w link dostępny tutaj.  

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Komentarze