Makiety dotykowe w Owińskach

zdjecie do podglądu
Zdjęcie Ośrodek Szkolno-Wychowaczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach

W Ośrodku Szkolno-Wychowaczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach zostaną zainstalowane makiety dotykowe pokazujące jego przestrzeń.

 

W wyniku przetargu wyłoniony został wykonawca dwóch dotykowych makiet. Będą one zrobione ze spiżu według obowiązujących w Polsce standardów projektowania uniwersalnego. Wykonawcą makiet będzie profesor Karol Badyna. Pierwsza z nich będzie znajdować się przed wejściem do budynków Ośrodka.  Będzie ona zawierać kompleksową wizualizację całego byłego zespołu klasztornego w Owińskach wraz z kościołem. Jest to miejsce gdzie po drugiej wojnie światowej ulokowano placówkę zajmującą się edukacją niewidomych dzieci. Druga z makiet stanie przed wejściem do Parku Orientacji Przestrzennej. Będzie prezentować przestrzeń polisensorycznych ogrodów barokowych wraz z placem zabaw i edukacji.

Makiety będzie można oglądać ze wszystkich stron. Poza warstwą reliefową przeznaczoną zarówno dla osób niewidomych jak i widzących makiety będą zwierały opisy w piśmie brajla i alfabecie łacińskim. Trwają już prace projektowe w których uczestniczą także uczniowie i pedagodzy z Ośrodka w Owińskach.

Źródło informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze