Nie ma nas w domu

zdjecie do podglądu
Plakat promujący projekcję filmu Nie ma nas w domu

6 października 2020 r. o godzinie 18:00 w ramach cyklu imprez kulturalnych zatytułowanego „Obrazy wrażliwe” w Kinie Pałacowym przy ulicy Święty Marcin 80/82 w Poznaniu odbędzie się projekcja filmu Nie ma nas w domu” z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących.

 

Nie ma nas w domu” to najnowsza produkcja Kena Loacha, dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes. Obraz ten miał swą premierę podczas Konkursu Głównego na Festiwalu w Cannes, gdzie film ten został okrzyknięty jednym z najlepszych dzieł brytyjskiego reżysera. Widzowie Festiwalu w San Sebastian uhonorowali film Nagrodą Publiczności. Film opowiada o lasach dwojga ludzi. Jeden z bohaterów obrazu - Ricky pracuje jako kurier. Zaciągnął kredyt na wóz dostawczy i podpisał bezlitosny kontrakt ze spedytorem. Abbie zaś pracuje jako opiekunka zajmująca się zależnymi osobami starszymi. Obydwoje ciężko pracują, często ponad swoje możliwości. Oboje są wyzyskiwani, gdyż prawo pracy nie zapewnia im godziwych umów o pracę respektujących ich godność. Film opowiada o ich spotkaniu i otaczającej nas kapitalistycznej rzeczywistości.
Osoby niewidome i słabowidzące chcące wziąć udział w prezentacji filmu mogą liczyć na asystę w poruszaniu się w przestrzeni Centrum Kultury Zamek, w którym znajduje się Kino Pałacowe. Pracownik Zamku będzie czekał przed głównym wejściem do budynku pół godziny przed pokazem.
Każda osoba niepełnosprawna, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może przyjść na pokaz z jednym opiekunem, któremu przysługuje nieodpłatny bilet.
Bilety w cenie 5 złotych można nabyć tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL - działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.

Komentarze