Koronawirus w natarciu

zdjecie do podglądu
Grafika o tematyce koronowirusa

Codziennie, ze wszystkich stron bombardowani jesteśmy informacjami, że w Polsce i w Europie, rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Miasto Poznań utrzymuje stały kontakt z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz z powiatowym inspektorem sanitarnym, który monitoruje zagrożenia epidemiologiczne. Nie ma więc powodów do niepokoju, czy paniki. Należy jednak zachowywać podstawowe zasady higieny.

Za portalem niepełnosprawni poznań.pl przypominamy, jak zapobiegać zakażeniu:

„…Należy często myć ręce, używając mydła i wody. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów - co oznacza, że nie jest odporny na wodę z mydłem ani na środki myjące na bazie alkoholu.

Przy kaszlu i kichaniu trzeba zakrywać usta i nos - najlepiej jednorazową chusteczką, którą zaraz potem należy wyrzucić do śmietnika. Jeśli brakuje chusteczki - można ewentualnie kaszleć i kichać w zgięcie łokcia. Dobrze jest zachować co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Więcej informacji można znaleźć na stronie poznańskiego sanepidu: http://www.psse-poznan.pl/p,167,koronawirus-2019-ncov oraz na stronie GIS: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Komentarze