Przejdź do treści

Wspólnie – Dostępnie – Sprawiedliwie

Grafika promująca spotkanie informacyjne na temat projektu „Wspólnie - Dostępnie - Sprawiedliwie"

W środę, 19 maja o godz. 18:00 za pośrednictwem platformy ZOOM odbędzie się spotkanie informacyjne na temat projektu „Wspólnie – Dostępnie – Sprawiedliwie”.

Fundacja Court Watch Polska z Torunia i warszawska Fundacja Polska Bez Barier zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu, podczas którego będzie można poznać zasady monitoringu przestrzegania prawa, dzięki czemu zaistnieje szansa, by zbadać i poprawić dostępność swojego lokalnego sądu (zarówno budynku, jak i jego strony internetowej) dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy rodziców z wózkami dziecięcymi, dla których dostęp do tych obiektów może łączyć się z trudnościami.

„W ramach projektu „Wspólnie – Dostępnie – Sprawiedliwie” wraz z Fundacją Polska Bez Barier tworzymy szeroką, ogólnopolską sieć zaangażowanych organizacji, które w swoich lokalnych społecznościach prowadzą monitoring dostępności sądów oraz wspólnie z nami przygotują dla nich raporty i rekomendacje. Zmieniaj sądy razem z nami!” – informują organizatorzy.

Na spotkaniu wyjaśnione zostaną następujące kwestie:

  1. dlaczego obywatelski monitoring dostępności sądów jest ważny i potrzebny oraz jak skutecznie i fachowo można go przeprowadzić;
  2. kto i w jaki sposób może dołączyć do projektu, prowadzić monitoring i działania rzecznicze razem z inicjatorami pomysłu;
  3. co oferowane jest uczestnikom projektu i czego oczekuje się od nich;
  4. jaki jest szczegółowy zakres działań i harmonogram ich realizacji;
  5. jak prowadzić działania rzeczniczce.

Spotkanie poprowadzą Bartosz Pilitowski – prezes Fundacji Court Watch Polska i Małgorzata Kmieć z Fundacji Polska bez Barier.

Słuchaczom przedstawieni zostaną także mentorzy odpowiedzialni za merytoryczne wsparcie uczestników projektu: Małgorzata Darmas, Grzegorz Demel i Piotr Sołowij z Fundacji Court Watch Polska.

Wymagane są zapisy możliwe tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz