Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich przeprowadzi bezpłatne spotkania on-line poświęcone konkursowi na projekty sektorowe, czyli takie, których celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Pierwsze z nich odbędzie się jutro, 27 maja w godz. 10:00 – 12:00.
Drugie spotkanie online natomiast zaplanowano na piątek – 29 maja w godz. 14:00 – 16:00.
Trzecie webinarium odbędzie się w czwartek, 4 czerwca w godz. 10:00 – 14:00.
Konkurs na projekty sektorowe ruszył 6 maja, zgłaszać wnioski wstępne można do końca czerwca, więc to dobry moment na poznanie kluczowych informacji i zadawanie pytań. Webinarium kierowane jest do organizacji planujących złożenie wniosku o dotacje, zarówno w roli lidera, jak i partnera projektu.
Podczas pierwszego webinarium będzie można dowiedzieć się, czym jest konkurs sektorowy, jakie są jego cele i kto może je realizować, zapoznać się z typami działań, na jakie można dostać dofinansowanie.
Zaistnieje okazja, by ugruntować swoją wiedzę na temat fundamentalnych zasad dotyczących wysokości dotacji, wkładu własnego, harmonogramu oraz współpracy partnerskiej. Będzie można również dowiedzieć się jak przebiegają procedury i kryteria oceny wniosków.
Program webinarium:
Typy działań wspieranych w ramach konkursu sektorowego [Piotr Henzler, FAOO]
Sprawy formalne – podmioty uprawnione do ubiegana się o dotację, partnerstwa, wysokości dotacji, wkład własny, harmonogram działań i inne, ważne informacje [Andrzej Pietrucha, FAOO]
Procedura składania i oceny wniosków [Piotr Henzler, FAOO]
Sesja pytań i odpowiedzi
Rejestracja trwa do dzisiaj, 26 maja do godz. 16.00 pod linkiem: https://fango.clickmeeting.pl/webinarium-konkurs-sektorowy-cele-zasady-udzialu-kluczowe-informacje/register
Nagranie webinarium zostanie zamieszczone na stronie: www.aktywniobywatele.org.pl oraz na platformie kursodrom.pl.
Kolejnym webinarium, które odbędzie się już w piątek jest spotkanie wirtualne dla wnioskodawców starających się o dotacje w konkursie sektorowym Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
Jego celem jest przybliżenie zasad tworzenia i realizowania projektów partnerskich w ramach Programu. Webinarium adresowane jest do organizacji planujących złożenie wniosku o dotacje na projekty partnerskie i tych, które dopiero zastanawiają się nad taką możliwością.
Podczas webinarium będzie można dowiedzieć się, jakie rodzaje partnerstw można tworzyć oraz poznać podstawowe zasady składania wniosków partnerskich i realizacji projektów w partnerstwie.
Zaistnieje również jedyna okazja, by uzyskać wskazówki, gdzie i jak szukać partnerów z Państw-Darczyńców, Państw-Beneficjentów oraz sąsiadujących z Polską.
Program webinarium:
Pojęcia i terminy dotyczące partnerstw, podstawowe zasady budowania, zarządzania i komunikowania się w ramach partnerstwa
[Andrzej Pietrucha, FAOO]
Zasady tworzenia i realizacji projektów partnerskich dofinansowanych w ramach Programu (formalne wymogi dotyczące partnerów i partnerstw, zasady przygotowania wniosków partnerskich, finansowanie projektów partnerskich) [Lidia Kuczmierowska, FAOO
Formalno-prawne aspekty partnerstwa projektowego, do czego potrzebna jest nam umowa i co powinna zawierać, najczęstsze ryzyka współpracy [Grzegorz Wiaderek, FAOO]
Przewodnik krok po kroku: jak nawiązać kontakt i zaplanować projekt z partnerem zagranicznym [Anna Fedas, Fundacja Batorego]
Podczas webinarium będzie można zadawać pytania na czacie.
Nagranie webinarium zostanie zamieszczone na stronie: www.aktywniobywatele.org.pl oraz na platformie kursodrom.pl.
Rejestracja do 28 maja do godz. 12.00 pod linkiem:
https://fango.clickmeeting.pl/webinarium-projekty-partnerskie-zasady-warunki-i-korzysci/register
Trzecie webinarium zostało zatytułowane: „Konkurs na projekty sektorowe – warsztat online dla wnioskodawców”.
Ten warsztat online kierowany jest do osób, które planują złożyć wniosek w ramach konkursu dotacyjnego na projekty sektorowe. Wirtualne spotkanie będzie okazją do dokładnego przyjrzenia się wymogom konkursowym, jego założeniom i celom oraz procedurze składania i oceniania wniosków.
W związku z warsztatowym charakterem spotkania liczba miejsc będzie ograniczona. Szczegółowy program warsztatu oraz zapisy już wkrótce na stronie: www.aktywniobywatele.org.pl i na profilu FB Programu.
Więcej informacji:
tel. 507 200 210