Autor: Tomasz Wojczak
W maju bieżącego roku Fundacja Promo&Fund zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych na dwa bezpłatne webinaria zatytułowane „Pracuj skuteczniej, nie ciężej. Organizacja zadań i wykorzystanie AI w codziennej pracy w NGO”.
Webinaria adresowane są w sposób szczególny do liderek i liderów organizacji trzeciego sektora. Z udziału w szkoleniach skorzystają również fundraiserzy i specjaliści do spraw promocji. Webinary to znakomita sposobność by pozyskać informacje dotyczące tego, jak działać skuteczniej, bez wypalenia i nie kosztem siebie. Każde ze spotkań potrwa 60 minut. Webinary to okazja do zdobycia konkretnej wiedzy. W trakcie każdego ze szkoleń odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Uczestniczki i uczestnicy omawianych webinariów dowiedzą się:
- Jak lepiej planować swoją pracę w organizacji?;
- Jak wykorzystać AI w procesach tworzenia treści i oszczędzania czasu?;
- Jakie narzędzia pomogą działaczkom i działaczom NGO działać spokojniej i skuteczniej?.
Harmonogram omawianych webinariów:
- 9 maja 2025 r. o godzinie 10:00 odbędzie się webinarium zatytułowane „Efektywność w pracy lidera NGO – o priorytetach, stresie i skutecznych narzędziach”. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Nikiel, trener biznesu, ekspert w dziedzinie umiejętności społecznych i kompetencji miękkich. Osoby biorące udział w spotkaniu dowiedzą się: jak organizować zadania, żeby nie utonąć w chaosie, jak korzystać z macierzy Eisenhowera i metody ABC, czym są „drivery” i jaki sposób wpływają na proces podejmowania decyzji, jak można rozpoznawać błędy w planowaniu i dzięki temu działać efektywniej,
- 14 maja 2025 r. o godzinie 10:00 zaplanowano początek szkolenia pod tytułem “Sztuczna Inteligencja w NGO – jak wykorzystać AI, by zyskać czas i jakość”. Zajęcia poprowadzi Filip Jędruch, dziennikarz radiowy, konferansjer, autor artykułów i osoba prowadząca podcasty w Programie Sektor 3.0. Osoby uczestniczące w webinarium poznają odpowiedzi na pytania: Jak pracować z tekstem i grafiką dzięki AI?, Jak stworzyć wirtualnego asystenta? W jaki sposób można bezpiecznie wdrażać sztuczną inteligencję do pracy zespołu lub realizacji projektu?.
Zgłoszenia osób zainteresowanych uczestnictwem w webinariach przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego tutaj.
Webinary zostały sfinansowane ze środków pochodzących z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.
Grafikę do nagłówka oraz informacje, na podstawie których opracowałem ten tekst zaczerpnięto ze strony dostępnej tutaj. W procesie przygotowywania artykułu korzystałem także ze strony, która otworzy się po kliknięciu w hiperłącze dostępne tutaj.