PFRON realizuje program, w ramach którego powstanie system informatyczny o nazwie iPFRON+
W wyniku podjętych działań zostanie stworzona i wdrożona zintegrowana platforma, która zapewni kompleksową elektroniczną obsługę programów i zadań realizowanych bezpośrednio przez PFRON w postaci e-usługi niewymagającej wizyty w Funduszu – informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Eksperci zapraszają przedstawicieli III sektora zainteresowanych współpracą przy tworzeniu systemu iPFRON+, do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących projektowania systemu.
Będą one odbywać się w formie warsztatów online oraz spotkań stacjonarnych organizowanych w różnych częściach kraju (w zależności od sytuacji epidemiologicznej w Polsce), finansowanych w zakresie zakwaterowania i wyżywienia ze środków projektu.
Udział w spotkaniach roboczych jest dobrowolny i nie jest przewidziane wynagrodzenie za uczestnictwo.
System iPFRON+ obejmie w szczególności:
- Wszystkie obecne i przyszłe programy Rady Nadzorczej utworzone na podst. art. 47 ust. 1 pkt 4 i pkt 4a) Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych realizowane bezpośrednio przez PFRON.
- Zadania zlecane organizacjom pozarządowym na podstawie art. 36 Ustawy o rehabilitacji.
- Pomoc ze środków Funduszu dla prowadzącego zakład pracy chronionej na podstawie art. 32 Ustawy o rehabilitacji.
- Szkolenia, o których mowa w art. 18 Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się.
Projekt realizowany będzie do 2023 roku. Wdrożenie wersji produkcyjnej systemu iPFRON+ planowane jest w maju 2022 r. W kolejnych latach system będzie rozwijany przez PFRON w oparciu o uwagi korzystających z platformy.
PFRON zachęca wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy chcą mieć wpływ na kształt tworzonego systemu, do przesyłania zgłoszeń na adres:
ngo_ipfronplus@pfron.org.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Fundusz podejmie współpracę tylko z wybranymi organizacjami.
Jednocześnie PFRON zaznacza, iż zgłoszenie chęci współpracy jest również wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PFRON oraz otrzymywanie materiałów informacyjnych na temat projektu iPFRON+ – czytamy w komunikacie Funduszu.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.