Przejdź do treści

Polsko-ukraiński savoir-vivre

Logo Centrum PISOP

Centrum PISOP zaprasza przedstawicieli organizacji trzeciego sektora z regionu wielkopolskiego na spotkanie online pod hasłem „„Międzynarodowy savoir-vivre, czyli co łączy, a co dzieli Polskę z Ukrainą?”.

Od 24 lutego bieżącego roku trwa napaść rosyjskich wojsk na Ukrainę. W tym trudnym czasie Polacy otwierają swe serca dla naszych wschodnich sąsiadów, niosąc im pomoc. Przybiera ona rozmaite formy. Ludzie wielkiego serca z całej Polski zbierają dla Ukraińców dary, goszczą ich w swoich domach oraz obserwują panujące w ich ojczyźnie tradycje i zwyczaje. Jak przetrwać razem czas działań wojennych prowadzonych za naszą wschodnią granicą? O tym przedstawiciele organizacji pozarządowych z Wielkopolski będą mogli dowiedzieć się podczas dedykowanego im webinarium.

Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia 2002 roku na platformie ZOOM. Rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa 90 minut. Spotkanie poprowadzą Karolina Łączek będąca współzałożycielką Fundacji Leszno dla Ukrainy oraz Sergii Iaromenko, pracujący w Poznaniu jako tłumacz i wolontariusz.

Prowadzący spotkanie przedstawią uczestnikom podobieństwa i różnice pomiędzy Polakami a gośćmi zza Buga i Sanu oraz podpowiedzą, jak w taktowny sposób dowiadywać się o ich potrzebach. Webinar stworzy również przedstawicielom NGO okazję do poznania podstawowych zwrotów w języku ukraińskim a także zaznajomienia się z barierami kulturowymi, z którymi przyszło mierzyć się naszym wschodnim sąsiadom. Poruszony zostanie również temat angażowania ukraińskich wolontariuszy w pomoc swoim krajanom.

Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Aby uczestniczyć w webinarium, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj.

Środki finansowe na organizację spotkania pochodzą z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wydarzenie organizowane jest na poczet projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dodaj komentarz