Przejdź do treści

Podopieczni Fundacji Avalon pokonali system

Logo Fundacji Avalon

Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym. Powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja, oprócz bezpośredniej pomocy swoim beneficjentom, prowadzi także szereg programów społecznych i edukacyjnych mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Fundacja stawia na aktywność i samodzielność podopiecznych, wspierając jednocześnie ich rozwój oraz realizację indywidualnych celów i pasji.

 

Fundacja Avalon na FaniMani.pl

W ramach projektu „Weź sprawy we własne ręce”, polegającego na prowadzeniu subkont umożliwiających pozyskiwanie środków finansowanych przez ponad 10 tys. swoich podopiecznych z całej Polski, Fundacja Avalon ciągle poszukuje nowych narzędzi wsparcia finansowego. Efektem tych poszukiwań było rozpoczęcie współpracy z portalem FaniMani.pl. Dzięki temu już od 2015 roku podopieczni Fundacji mają możliwość zbierania bezpośrednio na swoje subkonta darowizn od zakupów online.

Każda decyzja dotycząca wprowadzenia nowych rozwiązań do systemu subkont jest podyktowana potrzebami podopiecznych Fundacji Avalon. Innowacyjny pomysł FaniMani.pl odpowiadający na zyskujące coraz większą popularność zakupy internetowe był szansą, z której nie można było nie skorzystać. Podopieczni otrzymali nowe i ciekawe narzędzie do gromadzeniu środków finansowych na swoje potrzeby.

Marta Dudek, Fundacja Avalon

Wspólnymi siłami

Do 2018 roku darczyńca chcący wesprzeć podopiecznego musiał „ręcznie” dodać jego identyfikator w prywatnych ustawieniach. Konieczne wydawało się ułatwienie ścieżki przekazywania darowizn. Udało się to osiągnąć wspólnymi siłami, integrując stronę internetową Fundacji Avalon z serwisem FaniMani.pl. W efekcie odnośniki do profili podopiecznych w serwisie FaniMani.pl automatycznie pojawiają się w ich profilach na stronie Fundacji Avalon, co pozwala w sposób automatyczny korzystać z tej formy pozyskiwania środków.

Ze względu na specyfikę FaniMani.pl podopieczni do promowania wybierają narzędzia internetowe. Tworzą fanpage, zamieszczają posty na Facebooku, tworzą własne strony internetowe, zakładają profil na stronie Fundacji w zakładce „Podopieczni”.

Marta Dudek, Fundacja Avalon

Udogodnienie niewątpliwie wpłynęło na efektywność tej formy zbiórki. Darczyńcom łatwiej jest odnaleźć i wybrać podopiecznego, którego chcą wesprzeć. Podopieczni chętniej korzystają z bezpłatnego narzędzia, które jest przyjazne darczyńcom, a pracownicy Fundacji Avalon mogą efektywniej wykorzystać swój czas.

Nie wydali złotówki, a zebrali ponad 110 tys. zł!

Obecnie z FaniMani korzysta ponad 400 podopiecznych Fundacji Avalon. Środki zgromadzone za pośrednictwem zakupów internetowych mogą przeznaczyć na niezbędne leczenie, rehabilitację i codzienne potrzeby. Dzięki współpracy Fundacji Avalon z FaniMani.pl udało się wspomóc potrzebujących łączną kwotą ponad 110 000 zł. Największa suma darowizn zebranych przez jednego podopiecznego wynosi 30 315,22 zł.

Środki zgromadzone na subkontach poprzez FaniMani.pl podopieczni wydatkują na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, transportu (m.in. zakupu benzyny, biletów, dostosowania samochodu) i życia codziennego (m.in. dostosowanie mieszkania, rachunki).

Marta Dudek, Fundacja Avalon

Na to, co ważne

Fundacja FaniMani powstała w 2014 roku z misją wspierania organizacji społecznych i działalności non profit w zbieraniu funduszy na to, co ważne. Swoją misję realizuje we współpracy z setkami firm, znanych lokalnie i międzynarodowo. Serwis FaniMani.pl umożliwia każdemu, kto kupuje w Internecie bezpłatne pomaganie. Korzystając z FaniMani kupujący płaci tyle co zawsze, a określony na stronie procent darowizny trafia do wybranego podopiecznego albo organizacji.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL – działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.