Przejdź do treści

Ostatnie KDO w tym roku

Grafika, człowiek wchodzi po schodach na końcu których umieszczono zapaloną żarówkę

Wczoraj, to jest dnia 3 grudnia 2020 roku o godz. 11:00 w formule online odbyło się posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania do spraw Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Józefa Soleckiego z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Dotyczyło ono programu „Kierunki działań i zadania Miasta Poznania na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025”. Stworzenie tego projektu jest obowiązkiem miasta, wynikającym z ustawy o rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. W roku bieżącym kończą się dwa programy Miasta Poznania dedykowane osobom z niepełnosprawnościami – jeden z nich poświęcony był ich rehabilitacji społecznej, a drugi zawodowej. W latach 2021-2025 programy te zostaną połączone w jeden, kompleksowy projekt, którego celem jest poprawa warunków życia osób z niepełnosprawnościami.

Następnie odbył się pokaz filmu z okazji 15-lecia działalności Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Film prezentował Radę jako ciało opiniodawcze, mające realny wpływ na relacje pomiędzy środowiskiem NGO a Urzędem Miasta Poznania. Od momentu powołania tego gremium odbyło się około 100 posiedzeń Rady w których uczestniczyło już blisko 100 osób.

Po projekcji przedstawiciele Wielkopolskiego Centrum Fizjoterapii zaprezentowali ofertę tej placówki. Pisaliśmy o niej tutaj.

Przedostatnim punktem posiedzenia były wybory przedstawiciela KDO do Zespołu do spraw Dostępności, który powstaje przy Urzędzie Miasta Poznania. Został nim Marcin Halicki.

Spotkanie zakończyły wolne wnioski i głosy.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.