Trwa właśnie dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu organizowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Zeszytów Literackich, w którym przyznawana jest Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman.
„Ideą Nagrody jest promowanie i docenianie osób, które z energią, pasją i oddaniem pomagają dzieciom, dając im siłę, poczucie bezpieczeństwa i wiarę we własne możliwości. Nagroda jest też sposobem motywowania i inspirowania profesjonalistów, którzy działają na rzecz dzieci” – czytamy na temat plebiscytu na stronie fundacji.
Od wtorku, 4 sierpnia br. można zgłaszać kandydatów do konkursu. Kandydatury nadsyłać mogą osoby prywatne, organizacje społeczne, instytucje państwowe i samorządowe. Zgłoszenie kandydata do Nagrody powinno zawierać:
– wypełniony wniosek zgłoszeniowy na temat działalności kandydata na rzecz dzieci i jego osiągnięć;
– CV kandydata.
O nagrodę mogą ubiegać się wolontariusze lub pracownicy organizacji pozarządowych, sektora oświaty, ochrony zdrowia, opieki społecznej, wymiaru sprawiedliwości – nauczyciele, psychologowie, pedagodzy i edukatorzy, lekarze i pielęgniarki, asystenci społeczni, sędziowie, policjanci, itp.
„Nagroda to dowód uznania dla nich, ale też sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman, wybitnej lekarz i społecznik, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), która całe swoje życie poświęciła pomocy ludziom, a dzieciom w szczególności” – można dowiedzieć się ze strony fundacji.
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Kapituła Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman, wyłoni trzech finalistów.
W ostatecznym głosowaniu Kapituły, której przewodniczy Agnieszka Holland, nastąpi wybór zwycięzcy.
Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych, statuetkę oraz dyplom. Ceremonia wręczenia Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman odbędzie się 19 listopada 2020 roku w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie.
Ze względu na wciąż gwałtownie zmieniającą się sytuację w kraju związaną z COVID-19, będzie to kameralne spotkanie, które dla szerszej publiczności będzie transmitowane przez Internet.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: nagroda@fdds.pl do 30 września 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.fdds.pl.
Opracowano w oparciu o tekst dostępny tutaj.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.