Stowarzyszenie Centrum PISOP zaprasza liderów i liderki NGO z subregionu leszczyńskiego na cykl dedykowanych im cykl spotkań zatytułowany “Jak nie dać się wypaleniu?”.
Serię warsztatów dla osób kierujących pracą organizacji trzeciego sektora poprowadzi Magdalena Sokołowska-Leger. Prelegentka jest trenerką rozwoju osobistego, mediatorką i coachem. Prowadząca warsztaty od lat zawodowo udziela wsparcia ludziom ucząc ich jak lepiej się dogadywać i w odnajdywać utracony spokoj oraz autentyczną pewność siebie.
Wydarzenia adresowane są do osób, które od lat działają jako liderzy organizacji społecznych. Spotkania organizowane są gdyż w życiu każdego z nas przychodzą kryzysy i wypalenie zawodowe. Liderzy i liderki NGO, których to dotyczy dzięki warsztatom uzyskają nową energię do działania!
Ze strony organizatora przedrukowuje harmonogram spotkań:
Cykl warsztatów organizatorzy podzielili na trzy spotkania:
Spotkanie nr 1: 22 listopada, godz. 10.00-16.00, biuro Stow. Centrum PISOP
Empatia do siebie, empatia do innych, czyli jak budować pozytywne relacje z ludźmi z najbliższego otoczenia, żeby się nie wypalić.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o swoje zasoby, rozumieć potrzeby i uczucia, jak zarządzać swoją energią fizyczną, psychiczną, emocjonalną oraz jak dbać o siebie, aby zamiast wypalenia – czuć spełnienie.
Spotkanie nr 2: 30 listopada (godz. 10.00-12.00) lub 4 grudnia (godz. 17.00-19.00) – jeden termin do wyboru przez każdego uczestnika
Coaching grupowy online
Spotkanie będzie miało na celu wsparcie uczestników we wdrażaniu zdobytej na szkoleniu wiedzy i umiejętności do swojej codzienności. W kameralnym gronie będziemy dzielić się swoim doświadczeniem, analizując co nam się udało, a co wymaga jeszcze szlifowania.
Będziemy poznawać narzędzia coachingowe, które pomagają przekuć zdobytą wiedzę w praktykę.
Spotkanie nr 3: 7 grudnia (godz. 10.00-14.00), biuro Stow. Centrum PISOP
Na spotkaniu podsumowującym porozmawiamy o tym, jak budować z ludźmi mosty zamiast murów. Poznamy też komunikację opartą na empatii w oparciu o model Marshalla Rosenberga.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są na adres poczty elektronicznej: alicja.masztalerz@pisop.org.pl lub telefonicznie, pod numerem: 534 202 744.
Spotkania stanowią część projektu LCIWIS – Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych. Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.