Przejdź do treści

Krzysztof Stern i jego pasje

W naszym cyklu prezentującym osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sport prezentujemy sylwetkę Krzysztofa Sterna – osoby wyjątkowej, którą można śmiało stawiać za przykład innym.

W 2010 roku Krzysztof Stern miał wypadek komunikacyjny. Doznał urazu rdzenia kręgowego. Od wypadku jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Stern to osoba niezwykle komunikatywna, odważna i mająca odwagę do tego by realizować marzenia. Mimo niepełnosprawności udało mu się stworzyć życie barwne i pełne sukcesów. Tą postawą zaraża inne osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki temu tworzy pozytywny pogląd na osoby niepełnosprawne. Dzięki niemu okazuje się, że osoby te niekoniecznie muszą być zamknięte w „czterech ścianach”. W 2015 roku Stern założył Stowarzyszenie Jedna Chwila. Dzięki działalności którego udało się zorganizować wiele wydarzeń sportowych dla osób niepełnosprawnych. Na początku 2018 roku w klubie sportowym Iron Arena Stern rozpoczął cykl zajęć cross fit dedykowany dla ludzi poruszających się na wózkach inwalidzkich. W maju 2018 r. był jednym z organizatorów zawodów cross fitowych „Battle of Iron Wheels” podczas targów fitness w Poznaniu. Stern jest również pomysłodawcą i twórcą obozów „Iron Camp”. Podczas nich uczestnicy poznają dyscypliny sportowe dedykowane osobom niepełnosprawnym, takie jak: wakeboard, kajakarstwo, nurkowanie. W listopadzie 2018 r. Stern zorganizował pierwszy w Polsce bieg „IntegRun”, którego ideą jest integracja zdrowych osób biegnących z osobami niepełnosprawnymi. W roku 2018 Krzysztof Stern był jednym z laureatów konkursu „Człowiek bez barier”.

Postawa życiowa Krzysztofa Sterna uczy innych ludzi i daje najpiękniejszą lekcję życia, pełną miłości, radości i realizowania własnych marzeń. Ten znakomity sportowiec uprawiający m.in. biegi na wózkach, cross fit i inne dyscypliny sportowe jest jedną z największych inspiracji dla osób z niepełnosprawnościami w Wielkopolsce.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz