Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa zaprasza do Giżycka na XVI Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych.
Tegoroczne wydarzenie ze względu na panującą w Polsce i na świecie pandemię koronawirusa odbędzie się w 3 edycjach. Każdy z uczestników może wziąć udział tylko w jednej z nich.
Festiwal to ogólnopolska impreza integracyjna, w której co roku bierze udział kilkaset osób, które udowodniają, że środowisko wodne jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli do dyspozycji różnorodny sprzęt wodny, taki jak na przykład: jachty kabinowe i otwarto – pokładowe (w tym dezety i katamarany), motorówki i kajaki. Przez dwa pierwsze dni każdej z tegorocznych edycji spotkań będą prowadzone zajęcia na wodzie na wyżej wymienionym sprzęcie, zaś dnia trzeciego zostanie rozegrany Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego, osoby zasłużonej dla środowiska osób z niepełnosprawnościami. Był to człowiek, który przez wiele lat wspierał żeglarstwo osób niepełnosprawnych.
Harmonogram imprezy:
I Edycja Festiwalu w dniach 28 – 30 lipca 2020 roku
II Edycja Festiwalu w dniach 4 – 6 sierpnia 2020 roku
III Edycja Festiwalu w dniach 21 – 23 sierpnia 2020 roku
Wydarzenia odbędą się w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, przy ulicy Moniuszki 24 w Giżycku.
Udział w imprezach jest całkowicie bezpłatny i obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorów, opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Koszty dojazdu we własnym zakresie.
Festiwal został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zgłoszenia można przesyłać listownie na adres Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa z dopiskiem na kopercie „Festiwal” do dnia 10 lipca 2020 r. na formularzu dostępnym tutaj. Mazurska Szkoła Żeglarstwa mieści się przy ulicy Moniuszki 24 w Giżycku. Kod pocztowy: 11-500. Wyboru osób, które wezmą udział w Festiwalu dokona komisja kwalifikacyjna. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni o przyjęciu na Festiwal.
Więcej informacji o Festiwalu znaleźć można na: www.msz.org.pl.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.