Przejdź do treści

Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic 

Grafika, Promowanie programu Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic. 

W dniach 19-26 października odbędą się laboratoria w ramach programu Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic.   

Wspomniany projekt w odsłonie 2024 umożliwia pedagogom z i bez niepełnosprawności zgłaszanie się do konkursu na Duet Prowadzący tegoroczne warsztaty tańca.

Program Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic ma za zadanie wpłynąć na sektor kultury i sztuki, aby był bardziej dostępny dla jego rozmaitych uczestników i uczestniczek, także dla osób g/Głuchych i z niepełnosprawnościami. 

Niepełnosprawność w zamyśle projektu jest zasobem determinującym komunikację na temat możliwości rozwoju twórczego i osobistego każdego z uczestników bez względu na ich kondycję i sprawność.

Konkurs skierowany jest do osób zajmujących się taneczną aktywnością pedagogiczną, choreografią, prowadzeniem zajęć, a także edukacją kulturalną wykorzystującą taniec jako instrument do rozwoju kompetencji społeczno-kulturowych (w tym kompetencji międzykulturowej) oraz mających udokumentowane doświadczenie w pracy edukacyjno-artystycznej z osobami z niepełnosprawnościami i osobami g/Głuchymi. 

Duet Kandydujący powinien składać się z co najmniej jednej osoby utożsamiającej się jako osoba z niepełnosprawnością lub osoba g/Głucha.

Link do formularza zgłoszenia: https://forms.office.com/e/g1U55PD0D7 

Termin składania zgłoszeń upływa 5 sierpnia 2024 r. o godz. 23:59:59.

Wynagrodzenie dla wyłonionego w konkursie Duetu Prowadzącego za przygotowanie scenariusza laboratoriów i poprowadzenie laboratoriów wynosi 20 000 zł brutto.

Duet Kandydujący zgłaszając się do Konkursu przygotuje projekt autorskiego scenariusza, na podstawie którego przeprowadzi laboratoria w przypadku wyłonienia przez jury do pełnienia funkcji Duetu Prowadzącego.

Do udokumentowania doświadczenia Duetu Kandydującego w prowadzeniu działalności edukacyjno-artystycznej w zakresie tańca oraz w pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz g/Głuchymi nie jest wymagane posiadanie dyplomów i certyfikatów potwierdzających edukację formalną w zakresie pedagogiki, tańca i/lub choreografii. 

Natomiast obowiązkowym załącznikiem do zgłoszenia są minimum 2 rekomendacje wystawione dla każdej z osób Duetu Kandydującego potwierdzające doświadczenie osób z Duetu Kandydującego w pracy edukacyjno-artystycznej z osobami z niepełnosprawnościami i/lub osobami g/Głuchymi.

25 lipca o godzinie 12:00 w formule on-line odbędzie się webinar dla osób zainteresowanych konkursem. Podczas spotkania organizatorzy postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z regulaminem, harmonogramem laboratoriów, kryteriami oceny formalnej i merytorycznej, zgłoszeń oraz projektem scenariusza procesu warsztatowo-twórczego w trakcie laboratoriów. 

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams. Webinar będzie tłumaczony na Polski Język Migowy (PJM).

Ogłoszenie z zaakceptowaną przez Dyrektora Instytutu rekomendacją przedstawionego przez Komisję opiniującą Duetu Prowadzącego zostanie opublikowane na stronie internetowej Instytutu nie wcześniej niż 23 sierpnia 2024 r.

Szczegółowych informacji o programie Taniec i Niepełnosprawność – Przekraczanie Granic udziela Patrycja Alenkuć – Specjalistka ds. Impresariatu Tańca, Koordynatorka Programu, tel.: +48 785 180 000, mail: przekraczanie.granic@nimit.pl.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz